مربا آرتین
خانه / مربا شقاقل / طرز تهیه مربا شقاقل

طرز تهیه مربا شقاقل

شقاقل یا هویج وحشی برای تهیه یک مربای خوشمزه می تواند مورد مصرف قرار بگیرد و اگر تهیه این مربا با دقت صورت بگیرد حاصل آن یک مربای خوشمزه خواهد بود.
شقاقل یا هویج وحشی با اسامی دیگری نیز شناخته می شود و می توان از فواید این میوه در مربای حاصل از آن استفاده کرد. برای تهیه یک مربای شقاقلخوشمزه ابتدا مقدار شقاقل خریداری شده را به مدت سه روز باید در آب خیساند و هر روز باید آب آن را به مدت دو یه بار عوض کرد و پس از آن شقاقل ها را از آب خارج کرده و می پزید. پس از این که شقاق ها پخته و نرم شدند مجددا آنها را در داخل آب ریخته و دو روز دیگر در آب قرار داده و در این دو روز هم به مدت سه بار آب آن باید عوض شود. پس از دو روز شقاقل را از آب خارج کرده و صاف می کنید و سپس آن را در شکر مات شده ریخته و می گذارید تا بجوشد. مدت یک ساعت و نیم برای جوشیدن شقاقل کفایت می کند و در آخر برای طعم دهی به این مربا می توان گلاب و هل را به آن در مقدار لازم اضافه کرد.

فواید شقاق

در طب سنتی برای شقاقل خواص زیادی در نظر گرفته شده است و طبع شقاقل را گرم بیان کرده اند و به این ترتیب شقاقل برای گرم کردن کبد و معده و کلیه مناسب می باشد و به همین شکل می تواند اشتها را کم کند. با کم کردن استها به وسیله شقاقل ممکن است فرد سردرد بگیرد که اگر با عسل بتوان شقاقل را میل نمود از این مضرات کم می شود. مربای شقاقل علاوه بر شکر با عسل نیز قابل تهیه می باشد.

منبع: مربا ایران

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
آقای شکوهی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123546225
تلفن دفتر تهران: 02175038533
تلفن کارخانه: 04533335655
پست الکترونیکی: info@roodinco.ir

مطلب پیشنهادی

خرید مربا شقاقل خوش طعم به صورت اینترنتی

خرید مربا شقاقل خوش طعم از طریق فروشگاه اینترنتی شرکت مهرآراد امکان پذیر می باشد. …

اینستاگرام تلگرام