مربا آرتین
خانه / مربا انجیر / تهیه مربا انجیر خشک

تهیه مربا انجیر خشک

مربا انجیر خشک یکی از انواع مربای تهیه شده از انجیرهای خشک مرغوب و خوش طعم می باشد که با شربت مناسب تهیه و فروخته می شود.
انواع متنوعی از طعم ها را می توان با میوه های تازه و میوه های خشک تجربه کرد و یکی از انواه میوه های خشک و یا خشکبار انجیر خشک می باشد که نمی توان از ویژگی ها و خواص آن غافل ماند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای تهیه یک مربای خوشمزه نیز می توان از انجیر خشک در اندازه مناسب و کیفیت خوب استفاده کرد و این مربا مانند مربای تهیه شده از انجیر تازه طعمی خوب دارد. طرفداران و متقاصیان خرید مربای انجیر زیاد می باشند و این مربا همراه با عسل برای صبحانه ترکیب مناسب و خوبی به شمار می آید. در مربای انجیر خشک می توان از سیب نیز به عنوان ترکیبی برای خوش طعم رت شدن این مربا استفاده کرد و طعمی خاص به این مربا داد.

تهیه مربا انجیر

برای تهیه مربا انجیر خشک ابتدا انجیرهای مورد نظر را خیسانده تا نرم شوند و به ان سیب رنده شده با کمی آبلیمو اضافه کرده و در قابلمه روی حرارت تند قرار می دهیم. شکر و آب و مقدار کمی نمک به قابلمه اضافه می کنیم تا حسابی بجوشد و از روی حرارت برمی داریم و پس از سرد شدن در ظرف مربا ریخته در یچال قرار می دهیم. می توان مواد را پش از پختن میکس کرد و سپس در ظرف مربا ریخت. ده دقیقه جوشاندن کافی است تا مربا آماده شود و برای نیم کیلو انجیر خشک دو و نیم استکان شکر و یک عدد سیب و نیم لیتر آب کفایت می کند.

منبع: مربا ایران

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
آقای شکوهی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123546225
تلفن دفتر تهران: 02175038533
تلفن کارخانه: 04533335655
پست الکترونیکی: info@roodinco.ir

مطلب پیشنهادی

انواع مربا انجیر و خرید آن

انواع مربا انجیر توسط شرکت مهرآراد به صورت عمده و فله ای به فروش می …

اینستاگرام تلگرام